Pożyczka na wakacje, szybka i bez zaświadczeń

Lato to czas kiedy wiele osób udaje się na długo wyczekiwane urlopy. Zaplanowane wakacje, mogą być jednak dość dużym, często przekraczającym możliwości domowego budżetu wydatkiem. Dlatego warto postarać się zawczasu o odpowiednie środki. Jeśli jednak nie uda się uzyskać wystarczająco wysokich oszczędności, pozostaje opcja sięgnięcia po pożyczkę.

Kredyt w banku nie zawsze możliwy

Aby uzyskać kredyt w banku należy spełnić cały szereg wstępnych warunków. Po pierwsze, należy osiągać odpowiednio wysokie dochody, które dodatkowo muszą być potwierdzone odpowiednim zaświadczeniem, wystawionym przez pracodawcę. Poza tym, potencjalni kredytobiorcy sprawdzani są w BIK i KRD, pod kątem wiarygodności kredytowej, a osoby zadłużone w innych bankach, zwłaszcza jeżeli zalegają ze spłatą rat, mogą mieć problem z zaciągnięciem kolejnego kredytu.

Pożyczki z firm działających w sektorze pozabankowymi

Na polskim rynku działa wiele firm, które oferują szybkie pożyczki. Pożyczki takie dostępne są również dla osób które nie osiągają wymaganych w bankach dochodów, albo z jakiegoś powodu, nie mogą ich udowodnić przez przedstawienie odpowiedniego zaświadczenia. Są one dostępne również dla osób, które są zadłużone i nie posiadają odpowiedniej dla banków wiarygodności kredytowej. Pożyczka w tego typu instytucji może być zaciągnięta na dowolny cel, tak że tego typu: https://www.wonga.pl/mala-pozyczka-na-wakacje pożyczka na wakacje jest jak najbardziej możliwa. Dlaczego tak się dzieje? Przede wszystkim, firmy pożyczkowe sektora pozabankowego działają na innej podstawie prawnej niż banki. Podstawą ich działania jest Kodeks Cywilny, nie obowiązuje ich natomiast Ustawa o bankowości, która w znacznym stopniu wpływa na działania i możliwości banków. Poza tym, zabezpieczenie spłaty pożyczki, nie opiera się, tak jak w przypadku banków, na zdolności kredytowej pożyczkobiorcy, ale na długoterminowych strategiach budowania zaufania kredytowego. Działają one w ten sposób, że im klient więcej pożycza i spłaca, tym bardziej wiarygodny staje się dla firmy udzielającej pożyczki i tym większe możliwości pożyczkowe dostaje.

Czy to bezpieczne?

Firmy sektora pożyczek pozabankowych działają na polskim rynku już od początku lat dziewięćdziesiątych. W początkach swojego istnienia, w warunkach braku odpowiednich regulacji, kilka nieistniejących już firm, mocno nadużyło zaufania swoich klientów, przez co spadło zaufanie do całego sektora. Firmy działające na rynku dzisiaj, to bardzo często instytucje duże, dysponujące międzynarodowym kapitałem i doświadczeniem gromadzonym przez lata. Jak pokazują statystyki, pożyczki z sektora pozabankowego są coraz częściej uznawane za bezpieczne i wybierane przez Polaków.