Czy telewizja ma sens?

Któż nie chciałby oglądać telewizji za darmo. Jedno z najlepszych mediów i sposobów na otrzymywanie rozrywki zawsze było płatne. Nigdy nie były to opłaty zbyt duże, jednak zawsze w jakimś stopniu dotykały domowy budżet. Ostatnimi czasy powstały jednak metody odbioru telewizji w sposób darmowy, a i tak mimo wszystko ilość jej użytkowników spada. Dlaczego tak się dzieje?

Formy oglądania telewizji

Możliwości na odbiór telewizji jest obecnie bardzo wiele. Począwszy od najpowszechniejszego, który polega na oglądaniu jej na telewizorze za pośrednictwem anteny, która odbiera ogólnie dostępny sygnał telewizyjny z eteru, aż po telewizję kablową, satelitarną i darmową z internetu.

Jak zatem widać telewizja może być za darmo, płatna w minimalnym stopniu lub w przypadku kablówek i platform cyfrowych w dość dużym stopniu. Wszystko to jednak wiąże się z jakością sygnału, ilością kanałów oraz samymi kanałami.

Lecz nawet telewizja za darmo: https://kapitalni.org/pl/artykuly/czy-telewizja-za-darmo-jest-mozliwa-poznaj-koszty-zwiazane-z-ogladaniem-telewizji-w-swoim-domu,73,76 lub taka, która nadaje filmy już po kilku miesiącach od ich kinowych premier, nie cierpi z powodu nadmiaru widzów. Gdzie są te osoby i dlaczego odchodzą od zwykłej telewizji?

Konkurencja dla telewizji

Od kilku lat można na rynku telewizyjnym zauważyć silny trend odpływu widzów. Użytkownicy, zamiast siedzieć przed telewizorem i oglądać przeplatane reklamami w pełni liniowe transmisje, zdecydowanie wolą w coraz większym stopniu wybierać internetowe platformy streamingowe, które za opłatą udostępniają materiały wideo.

Jak to działa? Wystarczy założyć na jednej z takich platform konto, uiścić stosowną opłatę – który zwykle jest znacznie mniejsza niż opłata np. za kablówkę – i cieszyć się dostępnymi do oglądania materiałami, które można dowolnie uruchamiać, przewijać lub zatrzymywać i wznawiać w dowolnych momentach.

Dodatkowo należy pamiętać, że tego typu platformy posiadają znacznie bogatszą bibliotekę niż nawet najlepsze płatne kanały filmowe. Z tego powodu nawet użytkownicy, którzy do tej pory mieli możliwość oglądania telewizji za darmo, wolą zapłacić kilkanaście złotych i cieszyć się materiałami o znacznie większej wartości.

Czy taka forma oglądania ma jakieś wady?

Jedyną wadą jest konieczność posiada dość dużego łącza internetowego, które umożliwi przepływ dobrej jakości sygnału wideo. W tym wypadku trudno jest nie przyznać wyższości telewizji konwencjonalnej, ponieważ jej odbiór możliwy jest nawet w szczerym polu, znacznie poza granicami dużych miast. Natomiast do oglądania platform streamingowych konieczne jest posiadania dobrego łącza, które zwykle występuje jedynie w dobrze zurbanizowanych rejonach kraju.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*